Sekcja Prawa Unii Europejskiej i Dyplomacji zaprasza!!!

Sekcja Prawa Unii Europejskiej i Dyplomacji Studenckiego Koła Naukowego LEX działającego w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprasza wszystkich chętnych uczniów szkół ponadpodstawowych m. Tarnowa i powiatu tarnowskiego oraz studentów PWSZ w Tarnowie na cykl wykładów oraz warsztatów o następującej tematyce:

1. Czym jest savoir- vivre, etykieta i protokół dyplomatyczny?
  2. Praktyczne aspekty stosowania zasad etykiety.
  3. Precedencja w życiu prywatnym i oficjalnych sytuacjach państwowych.
  4. Jak mówić, aby nas słuchano? Retoryka i wystąpienia publiczne w pigułce.
  5. Instytucje Unii Europejskiej.
  6. Źródła prawa Unii Europejskiej.
  7. Podstawy prawa dyplomatycznego i konsularnego.
  8. Aktualne problemy europejskich stosunków międzynarodowych.

Zajęcia będą odbywać się w trybie hybrydowym raz lub dwa razy w miesiącu. Udział
w nich jest bezpłatny.

Zajęcia poprowadzi lic. Daniel Tabiś- absolwent specjalności administracja międzynarodowa
i unijna z językiem francuskim prowadzonej w PWSZ w Tarnowie, uczestnik Akademii Dyplomacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prelegent międzynarodowych konferencji naukowych, trener etykiety.

Na zapisy czekamy do 31 grudnia 2021. Można ich dokonać drogą e-mailową u prowadzącego: danieltabis@wp.pl lub opiekuna ds. organizacyjnych koła Pani mgr Marii Wantuch: marysia_1256@wp.pl.

Serdecznie zapraszamy!